امروز يك شنبه  ۱۱ خرداد ۱۳۹۹
۱۳۹۸/۰۸/۲۱- ۱۳:۰۰

ملاقات سفیر جمهوری اسلامی ایران با رئیس مجلس ایرلند

آقای دکتر مسعود اسلامی سفیر جمهوری اسلامی ایران در ایرلند در تاریخ 13 آبان 1398 با رئیس مجلس ایرلند آقای شان اوفاریل در محل مجلس ملاقات و در خصوص مسائل مورد علاقه طرفین گفتگو نمود.

آقای دکتر مسعود اسلامی سفیر جمهوری اسلامی ایران در ایرلند در تاریخ 13 آبان 1398 با رئیس مجلس ایرلند آقای شان اوفاریل در محل مجلس ملاقات و در خصوص مسائل مورد علاقه طرفین گفتگو نمود. در این ملاقات توسعه روابط دو کشور به ویژه روابط پارلمانی دو کشور مورد تاکید دو طرف واقع شد و ضمن اشاره به ملاقات رؤسای جمهور دو کشور در حاشیه اجلاس مجمع عمومی ملل متحد در نیویورک و ملاقات رییس مجلس شورای اسلامی‌با رییس سنای ایرلند در اجلاس اتحادیه بین المجالس در بلگراد، سفر رییس مجلس ایرلند به ایران مورد بررسی و موافقت قرار گرفت.

رئیس مجلس ایرلند نیز ایران را کشوری مهمی در منطقه دانست و ابراز امیدواری کرد با توجه به روابط تاریخی دو کشور روابط دو جانبه دو کشور توسعه یابد و موانع موجود برطرف گردد. وی اظهار داشت: همان طور که دو پارلمان در گذشته روابط بسیار خوبی داشته اند در آینده نیز این امر تداوم خواهد داشت و ابراز امیدواری نمود که بتواند در آینده نزدیک از ایران دیدن نماید. وی همچنین به سفر گروه دوستی مجلس شورای اسلامی‌به ایرلند در سال گذشته اشاره نمود و سفر گروه دوستی پارلمانی ایرلند به ایران را مورد تاکید قرار داد و آن را حائز اهمیت دانست.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما