امروز شنبه  ۱۴ تير ۱۳۹۹
۱۳۹۸/۰۴/۱۸- ۱۴:۵۱

افزایش شبکه فیبر نوری شرکت گاز به ۱۴ هزار کیلومتر

شرکت انتقال گاز ایران گزارش داد: سعید توکلی مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران، در آیین امضای «تفاهم نامه تبادل تار نوری» میان شرکت انتقال گاز ایران و شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران اظهار داشت: براساس برنامه‌های تعریف شده، با بهره‌برداری کامل از دیگر پروژه‌ها در سال‌های آینده، طول شبکه فیبر نوری به ۱۴هزار کیلومتر افزایش خواهد یافت.

توکلی با اشاره به فواید انجام این همکاری گفت: حسن این همکاری این است که جنس کار ما و خطوط لوله مخابرات نفت بسیار به هم نزدیک است و این تعامل کمک می‌کند که در عرصه‌های مختلف از تجربه‌های متعدد به ویژه در خطوط لوله نفت است استفاده کنیم.

مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران تصریح کرد: مطمئنم تعامل طرفین متناسب با این تفاهم‌نامه روز به روز بیشتر می‌شود و در صورت تحقق این برنامه شاهد ثبت چند اتفاق خوب خواهیم بود که افزایش قابلیت اطمینان از جمله این اتفاقات است.

توکلی یادآور شد: در بحران سیل اخیر، همکاران و امکانات ما به شرکت‌های زیرساختی مثل مخابرات، راه و شهرسازی و نیرو وبسیار کمک کردند.

وی افزود: با توجه به اینکه شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران و شرکت انتقال گاز ایران بحث مخابرات را از ابتدا در کنار یکدیگر داشتند هنوز هم می‌توانیم ادعا کنیم قوی‌ترین شبکه مخابراتی را این دو شرکت در اختیار دارند.

به گفته مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران، این ارتباطات از سوی شرکت انتقال گاز ایران و شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران ایجاد شده و این تعامل کمک می‌کند اگر در آینده طرح‌هایی برای اجرای فیبر نوری و ایستگاه‌های رادیویی در نظر گرفته شد بتوان از این امکانات مشترک بهره‌برداری خوبی کرد.

وی تاکید کرد: از دیدگاه دیگر، بحث پدافند عامل و انتقال تکنولوژی هم در قالب این تعامل انجام خواهد شد.

توکلی با بیان اینکه همه انتظار دارند این شبکه، شبکه‌ای پایدار باشد، گفت: شرکت‌های عملیاتی همانند شرکت‌های لوکس و ویترینی نیستند که فرصت بیان خدمات را داشته باشند و همیشه بیشتر کار می‌کنند و بیشتر دغدغه کار دارند.

استفاده از امکانات گاز برای توسعه دیسپچینگ

در ادامه، مدیرعامل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران گفت: با توجه به اینکه جنس کار خطوط لوله نفت و گاز مانند یکدیگر است، امضای این تفاهم‌نامه و این جلسه را به فال نیک می‌گیریم.

قاسم عرب یار محمدی افزود: انتظاری که از ما در شرایط اقتصادی فعلی وجود دارد این است که بتوانیم از امکانات همدیگر استفاده کنیم و هزینه‌ها را کاهش دهیم.

وی با بیان اینکه ظرفیت بسیار خوبی برای شرکت انتقال گاز ایران و شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران وجود دارد، تاکید کرد: این ظرفیت جای توسعه دارد و پیش از این در بحثGIS و دیسپچینگ از امکانات گاز استفاده کرده‌ایم.

مدیرعامل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران اعلام کرد: در بحث مسیر خطوط هم می‌توانیم به هم کمک کنیم و با امضای تفاهم‌نامه مشابه، در مسیرهای مشترکی که با هم داریم هزینه‌های دو شرکت را کاهش دهیم.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما